Çağlar Erkek Apart
Erkek Öğrenci Yurdu
Yeni Bağlar Mh. Çağlar Sk. No: 1 tepebaşı/eskişehir
(Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Karşısı)
caglarerkekapart@gmail.com
0222 323 46 75 - 0532 504 97 87

ESTÜ ÖĞRENCİ KONSEYİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

12.01.2021 

Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğrenci Konseyi ilk toplantısı 8 Ocak 2021 Cuma günü Zoom Meeting platformu üzerinden çevrimiçi olarak yapıldı. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürsoy Aslan, Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Müfide Banar, Kurumsal Gelişim ve Planlama Direktörü Öznur Oğuzoğlu ve Üniversitemizin tüm fakülte, meslek yüksekokulu ve bölüm /program öğrenci temsilcileri katıldı.

2020-2022 dönemi Öğrenci Konseyi’nde yer alan tüm öğrenci temsilcilerine, Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Müfide Banar tarafından Üniversitemiz Öğrenci Konseyi Yönergesi’nde yer alan hususlar aktarılarak, Öğrenci Konseyi organlarının seçimi konusunda bilgi verildi. Öğrenci Konseyi Yönergesi’nde yer alan seçim usul ve esaslarına uygun bir şekilde çevrimiçi olarak paylaşılan anket aracılığıyla Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetleme Kurulu Başkanı ve üyelerinin seçimi yapıldı.

Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Konseyleri ve Yükseköğretim Kurumları Ulusal Öğrenci Konseyi Yönetmeliği gereğince, Öğrenci Konseyi Başkanı’nın Üniversitemiz fakülte ve meslek yüksekokulu adlarının alfabetik sıralamasına göre belirlenmesi hususu göz önünde bulundurularak gerçekleşen seçim kapsamında, Fen Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Osman Şimşek 2020-2022 Akademik Dönemi Öğrenci Konseyi Başkanı ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Recep Yumuk Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı oldu. Yönetim Kurulu Üyeleri olarak ise Pilotaj Bölümü Temsilcisi Kaan Büyükkara, İç Mimarlık Bölümü Temsilcisi Aydan Atay, Çevre Mühendisliği Bölümü Temsilcisi Cansu Şentürk, Spor Yöneticiliği Bölümü Temsilcisi Dilara Kıymaz, Spor Bilimleri Fakültesi Temsilcisi Uğur Özyiğit, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Temsilcisi Cihan Berk Elmas, Kimya Mühendisliği Bölümü Temsilcisi Berker Ayık ve Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Temsilcisi Kadir Fidan belirlendi.

Makine Mühendisliği Bölümü Temsilcisi İbrahim Kıroğlu’nun 9 oyla Denetleme Kurulu Başkanı ve Havacılık Yönetimi Bölümü Temsilcisi Yusuf Akdoğan, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Temsilcisi Sude Dedeoğlu, Öğrenci Kulüpleri Temsilcisi Doğukan Karataş ve Porsuk Meslek Yüksekokulu Temsilcisi Cihan Karatoprak’ın Öğrenci Konseyi Denetleme Kurulu Üyeleri olarak seçilmelerinin ardından toplantı sona erdi.


 

Gönderen: haberler
2134 defa okundu 
 


Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan yüz yüze eğitim duyurusu!
BAKAN SELÇUK: BİZ ÖĞRETMENLER PANDEMİ YERİNE TÜRKÇE KARŞILIĞINI KULLANIYOR, SALGIN DİYORUZ
Çocuklarda öz güven nasıl geliştirilebilir?
BAKAN SELÇUK’TAN AİLELERE "KAR TOPU" TAVSİYESİ
Uzaktan eğitim döneminde evde İngilizce eğitimi nasıl desteklenmeli?

 

 
Çağlar Erkek Apart - 0222 323 46 75