Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurdu
Yeni Bağlar Mh. Çağlar Sk. No: 1 tepebaşı/eskişehir
(Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Karşısı)
info@caglarerkekyurdu.com
0 (222) 323 46 75

ESTÜ 17. ULUSLARARASI SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ’NDEN ÖDÜLLE DÖNDÜ

3.12.2019 

Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesi öğretim elemanlarının yaptıkları araştırma, Antalya’da düzenlenen 17. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi’nde “Rekreasyon Alanı En İyi Sözel Bildiri Ödülü”ne layık görüldü.

13 - 16 Kasım tarihlerinde düzenlenen ve açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yaptığı kongreye, “Yerel Yönetim Adaylarının Boş Zaman Perspektifleri: Bir İçerik Analizi Çalışması” adlı araştırmalarıyla katılan Arş. Gör. Alican Bayram, Doç. Dr. Kerem Yıldırım Şimşek, Prof. Dr. Metin Argan “Rekreasyon Alanı En İyi Sözel Bildiri Ödülü”ne değer görüldü. Kongrenin son gününde yapılan törende Arş. Gör. Alican Bayram ödülü, Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Mengütay’ın elinden aldı.

Başkan adayları, Kültür ve Sanat Rekreasyon, Turizm Rekreasyonu, Eğitim Rekreasyonu, Terapatik Rekreasyonu, Açık Alan Rekreasyonu ve Sportif Rekreasyon olmak üzere 6 ayrı rekreasyon türünde proje açıkladı.

Ödül kazanan araştırma kapsamında, Cumhur ve Millet İttifakı İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları, Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki, Tunç Soyer ve Nihat Zeybekçi’nin yerel seçimler döneminde açıkladıkları projelerin analizi yapıldı.

Bu yıl 17.‘si düzenlenen kongrenin, rekreasyon alanı ödülüne aday gösterilen 10 bildiriden 5’i Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü’nden çıktı. Ödüle aday gösterilen diğer araştırmalar ise Arş. Gör. Dr. Anıl Onur Mercanoğlu ve Ar. Gör. Dr. Hüseyin Çevik’e ait.

 

Gönderen: haber
905 defa okundu 
 


Eğitim
Gamer Zirvesi kapanışı Jahrein’le yaptı
Açıköğretim Programlarına Avrupa standartlarında akreditasyon
Kamu Denetçisi Kalkan: “Bu ülke için yaşamamız ve çalışmamız gerekiyor”
e-Spor’un ünlü isimleri Gamer Zirvesinde
Anayasa Mahkemesi Üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım’dan öğrencilere tavsiyeler

 

 
Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu - 0 (222) 323 46 75