Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurdu
Yeni Bağlar Mh. Çağlar Sk. No: 1 tepebaşı/eskişehir
(Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Karşısı)
info@caglarerkekyurdu.com
0 (222) 323 46 75

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Arasında İşbirliği

8.10.2019 

Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Türk Kızılayı Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Erkan Ergen tarafından 07 Ekim 2019 tarihinde imzalanan protokol kapsamında, 2019-2020 eğitim öğretim yılında okullarda kan bağışı kampanyaları düzenlenecek. Kampanya kapsamında ihtiyaç duyulan kan ve kan ürünleri temininin yanı sıra, düzenli olarak kan veren, bilinçli bağışçıların sayılarının artırılması hedeflenecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt imzalanan protokolle beraber kan verme konusunda bilinçli bireyler yetiştirmek istediklerini söyleyerek, "Sağlıklı toplumumun, sağlıklı bir şekilde oluşmasını oluşturacak faaliyetleri teşvik eden bir anlayışla kan bağışçısı olma konusunda öğrencilerimizi bilgilendirme üzerine bir çalışmayı yürütüyoruz" dedi.  Faaliyetin tüm okullarda yıl boyunca uygulanacağını aktaran Cırıt, "Daha önce yapmış olduğumuz kampanyanın beşincisini başlatıyoruz.  Bu kampanya okullarımızı ve kurumlarımızı kapsayacak şekilde geniş bir çerçeveye yayılacak. Okullarda öğrencilerimize, velilere ve öğretmenlerimize bu konuda bilgilendirme yapılacak" diye konuştu.

Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Erkan Ergen, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile daha önce yürüttükleri çalışma neticesinde kan bağışıyla ilgili Eskişehir genelinde çok güzel çalışmalar yürütüyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ile Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Erkan Ergen arasında protokol imzalandı. İmza törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kan Bağış Merkezi Müdürü  Dr. Sabri Akaoğlu, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder Ceylan ve Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karaca eşlik etti.

Törende ayrıca 2018 yılında bir günde 900 ünite kan toplayarak Türkiye rekoru kıran Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu adına Okul Müdürü Ali Rıza Çelik'e teşekkür plaketi verildi.

Protokolün ardından Milli Eğitim Müdürlüğü binasında personel, eğitimciler ve vatandaşlar kan bağışında bulundular.

 

Gönderen: haber
1407 defa okundu 
 


Eğitim
“Birlikte Yaşamak” Sempozyumu ESOGÜ’de Başladı
15 Ekim Dünya El Yıkama Günü Etkinliği Düzenlendi
SIFIR ATIK BİLİNCİ TÜM ÜLKEYE YAYILIYOR
Hayırsever Firuz Kanatlı’yı Anma Programı Düzenlendi
eTwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni Yapıldı

 

 
Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu - 0 (222) 323 46 75