Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurdu
Yeni Bağlar Mh. Caner Çağlar Sk. No: 1
(Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Karşısı)
info@caglarerkekyurdu.com
0 (222) 323 46 75

ESTÜ İle Tapu Kadarstro Arasında İş Birliği

24.05.2019 

ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İLE ESKİŞEHİR TAPU KADASTRO BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

Eskişehir Teknik Üniversitesi bilimsel çalışmaları, projeleri ve iş birlikleri ile bölgeye ve ülkemize değer katmaya devam ediyor. Bu kapsamda Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Tapu ve Kadastro Eskişehir Bölge Müdürlüğü arasında “Kalibrasyon Test Ağı Ortak Kullanım Alanı Protokolü” 21 Mayıs 2019 tarihinde imzalandı.

Tapu ve Kadastro Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleşen imza törenine Eskişehir Teknik Üniversitesi adına; Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Genel Sekreter Menderes Ünal, Genel Sekreter Yardımcısı M. Süleyman Ekşi, Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanı Halil İbrahim Umur, Yer ve Uzay Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Uğur Avdan; Tapu ve Kadastro Eskişehir Bölge Müdürlüğü adına;  Tapu ve Kadastro Eskişehir Bölge Müdürü Cevdet Kılıç, Müdür Yardımcısı Metin Bulduk, Şube Müdürleri Nezayi Aslanpençesi, Ahmet Dalkıran, Ahmet Keskin, Aydın Sefa Kır katıldı.

Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu imza töreninde yaptığı konuşmada, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 172. yılı kuruluş günü kapsamında imzalanan bu iş birliği protokolü sayesinde Kalibrasyon Test Ağı Ortak Kullanım Alanının, Eskişehir ile birlikte Afyonkarahisar, Bilecik ve Kütahya illerine de hizmet verecek olmasından mutluluk duyduklarını dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu bu protokol sayesinde Eskişehir’e değer kattıklarını ifade ederek, elektronik ölçüm cihazlarının kalibrasyonunun gerçekleştirilmesi konusunda kamu kuruluşları ve özel sektöre büyük zaman ve para tasarrufu sağlanacağını dile getirdi. İmzalanan protokol ile Eskişehir Teknik Üniversitesinin AR-GE, Üniversite – Kamu İş Birliği ve Üniversite Sanayi İş Birliğini geliştirme vizyonunu hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade ederek, bölgedeki teknik ve bilimsel çalışmaların bu sayede kolaylaşacağını, talep gelmesi halinde özel sektördeki kurumların da bu hizmetten rahatlıkla faydalanabileceğini sözlerine ekledi.

Tapu Kadastro Eskişehir Bölge Müdürü Cevdet Kılıç, protokol töreni amacıyla düzenlenen ziyaretten ve imzalanan protokolden memnuniyet duyduklarını belirterek; Elektronik Aletler Kalibrasyon Test Ağı protokolü için Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu’na ve Eskişehir Teknik Üniversitesine teşekkürlerini iletti.  

Müdür Kılıç, tapu ve kadastro faaliyetleri ile 3 boyutlu harita projeleri, web-tapu, dijital arşiv ve e-devlet uygulamaları hakkında bilgilendirmede bulunarak katılımcılara Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tanıtım filmini izletti.

“Daha önceki yıllarda bir il için 2-3 günlük sürede gerçekleştirilen cihaz kalibrasyon işlemi artık 5-6 saatlik bir süre içinde gerçekleştirilebilecek.”

Eskişehir Teknik Üniversitesi Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Uğur Avdan ise protokol ile ilgili bilgi vererek Eskişehir Teknik Üniversitesi sınırları içinde 6 adet nirengiden oluşan kalibrasyon ağı kurulduğunu; bu kalibrasyon ağında Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik ve Kütahya müdürlüklerine ait elektronik ölçüm cihazlarının kalibrasyonunun yapılabileceğini belirtti. Kurulan bu kalibrasyon ağı bölge müdürlüklerine oldukça büyük kolaylık sağlayacağını da sözlerine ekleyen Doç. Dr. Avdan, sözlerine şu şekilde devam etti: “Daha önceki yıllarda kurumlar cihazlarının kalibrasyon için Konya Selçuk Üniversitesi’nden hizmet alırken bu yıldan itibaren üniversitemizdeki bu ağı kullanmaya başlayacaklardır. Kurulan bu ağ bölgemizde illere yakın olması sayesinde kalibrasyon işlemi sırasında kurumlara zaman ve maddi anlamda büyük avantajlar sunmaktadır. Daha önceki yıllarda bir il için 2-3 günlük sürede gerçekleştirilen cihaz kalibrasyon işlemi artık 5-6 saatlik bir süre içinde gerçekleştirilebilecektir. Ayrıca, yüksek lisans ve doktora çalışmalarında veya bilimsel araştırma projelerinde elektronik ölçüm cihazlarını kullanan akademisyenler ve öğrenciler de bu kalibrasyon ağından faydalanabileceklerdir”.

 

Gönderen: haber
1668 defa okundu 
 


Eğitim
DOĞA KOLEJİ UZMANLARINDAN 2019 YDT DEĞERLENDİRMESİ
DOĞA KOLEJİ UZMANLARINDAN AYT DEĞERLENDİRMESİ
YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarı yayınlandı
Anadolu Üniversitesi öğrencisinden anlamlı başarı
İşini bıraktı, tekrar öğrenci oldu, şimdi öğretmen olacak

 

 
Ziyaretçi: 237.045 - Hit: 257.780
eskisehirburada.com
Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu - 0 (222) 323 46 75