Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurdu
Yeni Bağlar Mh. Caner Çağlar Sk. No: 1
(Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Karşısı)
info@caglarerkekyurdu.com
0 (222) 323 46 75

EAL Çınaraltı Dergisi Ekibi, Müdür CIRIT’ı Ziyaret Etti

16.05.2019 

Eskişehir Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanmakta olan Çınaraltı Dergisini tanıtmak amacıyla Okul Müdürü Rifat Günday, derginin Genel Yayın Koordinatörü Ali Lidar, öğrenciler ve yayın ekibi, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt'ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt "Çınaraltı Dergisi'nin hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Alışılmış okul dergiciliği fikrine farklı bir bakış açısı getirmek üzere yola koyulan Eskişehir Anadolu Lisesi öğrencileri, edebiyat ve sanat üzerine yazılarının olduğu "Çınaraltı" isimli okul dergisi yayımlıyor. Dergiyi Eskişehir Anadolu Lisesi´nin öğrencileri hazırlıyor.

Derginin koordinatörlerinden Ali Lidar dergi hakkında; "Daha önce bu formatta bir dergi çıkaramamış olmamızı, pek çok açıdan şehrin en nitelikli okulu olan okulumuzun ciddi bir eksiği olarak görüyorduk. Ayrıca sadece okulumuza değil, şehrin ve ülkemizin kültür-sanat dünyasına da kendimizce mütevazi bir katkı yapma isteğimiz her zaman vardı. Uygun fiziksel ve psikolojiik şartlar da oluşunca dergimiz için kolları sıvadık. Okulumuzda büyük bir çınar ağacımız var. Öğrencilerimizin özellikle yaz aylarında gölgesinde vakit geçirmekten çok hoşlandıkları ağacımız isim konusunda bize esin verdi." dedi. Lidar, daha sonra kaleme aldığı Kişisel Edebiyat Atlası ve Hayata Rağmen Edebiyat kitaplarını, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt'a takdim etti.

 

Gönderen: haber
1104 defa okundu 
 


Eğitim
Anadolu Üniversitesi’nden Açıköğretim öğrencilerine yaz okulu müjdesi
ESOGÜ HAMER Yaz Sineması Perdelerini Açtı
Engelli öğrencilerin çalışmaları yıl sonu sergisinde
ÖĞRENCİLER KODLAMAYI "MASKOD" İLE ÖĞRENECEK
Süleyman Havva Kamışlı İlkokulu Öğrencilerinden Bayrak Sevgisi Temalı Sergi

 

 
Ziyaretçi: 217.249 - Hit: 237.905
eskisehirburada.com
Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu - 0 (222) 323 46 75