Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurdu
Yeni Bağlar Mh. Caner Çağlar Sk. No: 1
(Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Karşısı)
info@caglarerkekyurdu.com
0 (222) 323 46 75

Proje Fuarı ve Yarışmasında Genç Mühendisler Projelerini Sergiledi

16.05.2019 

Eskişehir Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin katkıları, Eskişehir Sanayi Odası ve ARİNKOM Teknik Transfer Ofisi işbirliğiyle bu yıl 12’ncisi düzenlenen “Proje Fuarı ve Yarışması 2019” ödül ve sertifika töreni gerçekleştirildi.

Programa; Vali Özdemir Çakacak, ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, ESTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaykatoğlu, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Program ilk olarak Vali Çakacak, Rektör Döğeroğlu ve ESO Başkanı Kesikbaş’ın fuayene alanında sergilenen projeleri gezmesiyle başladı. Daha sonra Eskişehir Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Çakacak, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Sanayi Odası ve ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi’nin işbirliği, Mühendislik Fakültesi son sınıf öğrencilerinin katkıları ile bu yıl 12. düzenlenen ‘Proje Fuarı ve Yarışması 2019’ etkinliğinde gençlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Türkiye Cumhuriyeti olarak gençlerimizi en değerli varlığımız olarak görüyoruz.” diyen Vali Çakacak, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Biz, uluslararası alanda güçlü bir ülke konumuna geleceksek, bunu gençlerimizin ürettiği önemli projeler sayesinde başaracağız.  İyisiyle, kötüsüyle üniversite hayatınızda artık sona yaklaştınız, mezun olup gideceksiniz. Fakat hayat mücadelesi sizin için artık bundan sonra başlıyor. Şimdiye kadar öğrencilik hayatınızda öğrendikleriniz bundan sonra sizin en büyük sermayeniz olacaktır. Çünkü mezuniyet sonrası yepyeni bir hayat sizi bekliyor olacak. Mezuniyetiniz ile gerçek hayatla resmen tanışmış olacaksınız.

Bundan sonraki meslek hayatınızda belki çok zorluklarla karşılaşacaksınız. Ama sahip olduğunuz kendinize güven, hırs, azim asla ve asla pes etmeme duygusu sizleri başarıya ulaştıracaktır. Azimle, inanç ve kararlılıkla hedeflerinize yürümek için hep cesaretli olun.  Belirlediğiniz hedeflere ulaşmanız için ilk önce kendinize inanmanız gerekiyor. Zor işlerle uğraşacak, zor projelerin yönetimini üstleneceksiniz. Ama zorlukların üstüne giderek çözerseniz artık sizin için zor bir şey yoktur. Hayatın zorluklarıyla da karşılaşacaksınız ama siz hiçbir zaman doğruluktan, adaletten, iyi ve güzel olandan ayrılmayın.  Birbirinden değerli projeler için emek harcayarak Proje Fuarı ve Yarışmasına katılan ve ödül alan gençlerimizi tek tek tebrik ediyor, bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum.”

Eskişehir’in sanayi açısından gözde bir şehir olduğunu bildiren ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Döğeroğlu ise yaptığı konuşmada, Proje Fuarı ve Yarışmasına 360 öğrencinin 130 projeyle katıldığını söyledi.

Kendisinin de teknik üniversite mezunu olduğunu kaydeden ESO Başkanı Kesikbaş da, bu tür yarışmalara büyük önem verdiklerini belirterek, proje yarışmasında dereceye girenleri kutladı.

Konuşmalardan sonra Vali Çakacak, proje yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini, yarışmaya katkı sunan jüri üyesi akademisyenlere ise sertifikalarını verdi. Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

Gönderen: haber
1094 defa okundu 
 


Eğitim
Anadolu Üniversitesi’nden Açıköğretim öğrencilerine yaz okulu müjdesi
ESOGÜ HAMER Yaz Sineması Perdelerini Açtı
Engelli öğrencilerin çalışmaları yıl sonu sergisinde
ÖĞRENCİLER KODLAMAYI "MASKOD" İLE ÖĞRENECEK
Süleyman Havva Kamışlı İlkokulu Öğrencilerinden Bayrak Sevgisi Temalı Sergi

 

 
Ziyaretçi: 217.217 - Hit: 237.873
eskisehirburada.com
Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu - 0 (222) 323 46 75