Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurdu
Yeni Bağlar Mh. Caner Çağlar Sk. No: 1
(Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Karşısı)
info@caglarerkekyurdu.com
0 (222) 323 46 75

Öğrenciler davet etti Rektör kırmadı

16.03.2019 

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, kendisini evlerinde ağırlamak isteyen öğrencilerin sosyal medya üzerinden yaptıkları davetlere kayıtsız kalmadı,  kendilerine ziyarette bulundu ve onlarla birlikte yer sofrasına oturarak yemek yedi, çay içti ve sohbet etti. Ziyaret öncesinde hazırlıklarda bulunan öğrenciler, Kahramanmaraş yöresine ait “Afşin Tava” yemeğini hazırlayarak çay demledi. Öğrencilerle tek tek ilgilenip sohbet eden Rektörümüz Çomaklı, ardından hazırlanan yer sofrasında aynı tabaktan yemek yedi.

Prof. Dr. Çomaklı, daha önce de Üniversitemiz Edebiyat Fakültesinde öğrenim görmekte olan ve ara sınavlara hazırlanan öğrencilere motivasyon sağlaması için çat kapı ziyarette bulunmuş ve bu hareketi öğrencileri hem şaşırtmış hem de mutlu etmişti. Samimi bir ortamda gerçekleşen bir önceki ziyaretin, diğer öğrencilerin de dikkatini çekmesi üzerine bu sefer ziyaret talebi öğrencilerden geldi. Rektörümüz Çomaklı da Hukuk Fakültemiz öğrencilerinden Abdullah Enes Şahin ve Ahmet Buğrahan Topan’ın bu nazik davetlerini karşılıksız bırakmayarak kendilerine misafir oldu.

Gayet samimi ve sohbet havasında gerçekleşen ziyarette öğrencilerimiz, Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’ya Üniversitemizdeki ve şehrimizdeki öğrenim ve sosyal hayatlarından bahsederek bu konudaki memnuniyetlerini, sıkıntılarını ve taleplerini ilettiler.

Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’dan öğrencilere tavsiyeler

Öğrencilerin, öğrenim ve mesleki hayatlarına dair hedeflerine değinen ve kendilerine tavsiyelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Çomaklı, “Hukuk alanını sadece bir meslek olarak değil, kültürel birikim olarak da düşünebilirsiniz. Bu alanda edindikleriniz aynı zamanda entelektüel birikiminizin artmasının da önünü açacaktır. Ancak bu birikiminiz de bayrağa, vatana sahip çıktığınız ve milletin değerlerine ihanet etmediğiniz takdirde karşılığını bulacaktır.” dedi.

Rektör Çomaklı: "Ziyaretimizin sınavlar öncesinde sizlere motivasyon sağlamasını istiyoruz"

Yaklaşan sınavlar öncesinde öğrencilerin sınav hazırlıklarına da değinen Rektörümüz Çomaklı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sınavlar yaklaşıyor ve biz de özellikle bu davetinizi sınavlar öncesinde gerçekleştirmek istedik. Çünkü bu ziyaretimizin aynı zamanda sizlere de sınavlar öncesinde motivasyon sağlamasını istiyoruz. Bugün aynı zamanda sizi motive edecek müjdeler de vermek istiyorum. Sınav hazırlıklarınızı eğer ki kütüphanemizde sürdürürseniz sizin için hazırladığımız sürprizlerimizi de görme imkanınız olacak. Bunu da bugün sizinle paylaşmış olayım.”

"Türkiye’de bayrağın dalgalandığı her yerde bir güzellik var"

Üniversite ortamının ülkemizin farklı şehirlerinden ve kültürlerinden pek çok insanı bir araya getirdiğini ifade eden Çomaklı, “Türkiye’de bayrağın dalgalandığı her yerde bir güzellik var. Bu güzelliklerin arasında da yardımlaşma yer alıyor. Eğer ki yardımlaşma olmazsa yaşamımız çekilmez olur. Bu yüzden birbirinize her zaman destek çıkın ve sırt sırta verin. Dostlarınızın açığını aramak yerine onların hatalarını düzeltmeyi tercih edin. Elbette bunu yaparken de kötü niyetli ve hain olan insanlardan uzak durun. Çünkü bu tarz insanlar hem ailenize hem de size kötülük getirir ve başınızın belaya girmesine neden olur.” şeklinde konuştu.

"Öğrencilerimiz, bizlerle irtibatta olsunlar"

Bugünkü ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencilere teşekkür eden Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, şunları söyledi: “Bu tarz ev ziyaretlerimizi gerçekleştirirken bugün de olduğu gibi öğrencilerimizi değil, çocuklarımızı ziyaret etmek için geliyoruz. Bunun nedeni de şu ki; mesela benim 12 yaşında bir oğlum var ve 6 yıl sonra o da üniversite de olacak. O yüzden de öğrencilerimizi de çocuklarım gibi görüyorum. Çünkü 10-15 yıl sonra devletimizi, öğrencilerimize emanet edeceğiz. Bu emaneti devrederken de kendilerinin rahat olmalarını istiyoruz. Biz de bu nedenle bugün neler yaptıklarını ve beslenme ihtiyaçlarını nasıl karşıladıklarını evlerinde gelip görmek istedik. Öğrencilerimiz, bizlerle irtibatta olsunlar ki bizler de onların ihtiyaçlarını, sorunlarını ve taleplerini bilelim. Çünkü biz onlar için çalışıyoruz.”

"Bizim vatana sahip çıkacak gençlerle bir arada olmamız gerekiyor"

Mesleki yaşantıda pek çok deneyim edindiklerini ve bunların başında da vatan, millet ve bayrak gibi temel değerlere bağlılığın geldiğine dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, “Emin olun vatana, millete, bayrağa sahip çıkan çocuklar yetişiyorsa, bu devlete Allah’ın izniyle hiçbir şey olmuyor. Bizim çocuklarımız da zaten öyleler. Yurdumuzun her bölgesinden ne güzel burada toplanmışlar. Biz bu durumu da bir değer olarak görüyoruz. Biz kesinlikle bir öğrenciye, 4 yıllık eğitimini tamamlayıp gidecek gözüyle bakmıyoruz. Burada aldıkları eğitimin kalitesi çok önemli, fakat asıl önemli olan ise buradan sonra kendilerinin bu memlekete katacakları değerdir. Elbette herkes mezun olduktan sonra iş sahibi olmak ve aile kurmak isteyecektir. Ama bunların hepsi bir müddet sonra geçecek ve dertleri vatana sahip çıkmak olacaktır. O yüzden de bizim vatana sahip çıkacak gençlerle bir arada olmamız gerekiyor. Bu nedenle bu tarz ziyaretlere önem veriyoruz ve bugün de ikinci ziyaretimizi gerçekleştirmiş olduk.” diye konuştu.

Rektörümüz Prof. Dr. Çomaklı’dan ailelere teşekkür

Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, öğrencilerimizden Abdullah Enes Şahin ve Ahmet Buğrahan Topan’ın ailelerinin kendisiyle görüşme isteklerini de geri çevirmeyerek telefonda sohbet etti ve kendilerine yetiştirdikleri evlatlardan dolayı teşekkür etti.

Prof. Dr. Çomaklı, Abdullah Enes Şahin’in ailesiyle yaptığı görüşmede şunları söyledi: “Çocuklarınızı sınavlar öncesinde ziyaret ederek istediklerini de yerine getirmiş olduk. Çocuklarınızın keyifleri gayet yerinde, gözünüz arkada kalmasın. Sizler pırlanta gibi çocuklar yetiştirmişsiniz, inşallah onlar da bayrağımıza ve vatanımıza sahip çıkarlar. Dualarınızı bizlerden esirgemeyin, ailenize de selamlarımı iletiyorum.”

Şahin ailesinin ardından ise Ahmet Buğrahan Topan’ın isteğini de kırmayarak ailesiyle görüşen Rektörümüz Çomaklı, “Bugün öğrencilerimizi sınavlar öncesinde kontrole geldim. Gayet iyiler, sakın onları merak etmeyin. Böyle düzgün evlatlar yetiştirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim. Aileye selamlarımı iletiyorum, Allah’a emanet olun.” dedi.

Şahin: "Rektör Hocamızı çok seviyoruz çünkü tam bir öğrenci dostu"

Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’ya evlerinin kapılarını açan öğrencilerden Abdullah Enes Şahin, bu hoş ve samimi ziyarete ilişkin görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Rektör Hocamızın daha önceden de ev baskınları yaptığını biliyorduk. Tweet’ini gördüğümde arkadaşlarıma, Şafak Hocamızı yemeğe davet edelim dedim. Bu sefer yemeği ve çayı da Rektör Hocamıza yaptırmak yerine biz yapalım istedik. Sağ olsun Rektör Hocamız da bizleri kırmayıp evimizi şereflendirdi. Şafak Hocamız yakın zamanda rektör oldu ve göreve geldiği günden beri de öğrencilerle yakın ilişkiler içerisinde. Rektör Hocamızı çok seviyoruz çünkü kendisi tam bir öğrenci dostu. Bize öğrencisinden ziyade, çocuğu gözüyle bakıyor.”

Öğrencilere misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini ileten ve yaklaşan sınavlar öncesi de başarılı bir sınav dönemi dileyen Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, son olarak günün anısına öğrencilerle birlikte selfie çektirerek evlerinden ayrıldı.

 

Gönderen: haber
1367 defa okundu 
 


Eğitim
EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ ’BAHARA MERHABA’ DEDİ..
EAL ’ de Onkolojik bilgilendirme konferansı
ESOGܒde Öğrenci Kongresi toplandı
ÜNİVERSİTELİLER ŞİMDİ DE NASA’DA YARIŞACAK!
PDRM’den yaşam becerileri semineri

 

 
Ziyaretçi: 183.051 - Hit: 203.552
eskisehirburada.com
Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu - 0 (222) 323 46 75