Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurdu
Yeni Bağlar Mh. Caner Çağlar Sk. No: 1
(Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Karşısı)
info@caglarerkekyurdu.com
0 (222) 323 46 75

Dünya Pi Günü ESOGÜ’de de Kutlandı

16.03.2019 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalı’nın düzenlediği 14 Mart “Dünya Pi Günü” etkinliği, Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Etkinliğe Eğitim Fakültesi ile diğer fakültelerin öğrencileri ve ortaokul öğrencilerinden oluşan yaklaşık 200 kişi katıldı.
Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kürşat Yenilmez ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özden Tezel’in açılış konuşmalarının ardından, Eskişehir halkı ile gerçekleştirilen “Pi Günü” konulu sokak röportajları izletildi. Sonrasında İlköğretim Matematik Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan Pi Tiyatro, Halk Oyunu, Pi Risk, Pi Resfebe yarışmaları ve Piyango çekilişi gerçekleşti. Ardından Bursa Uludağ Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıdvan Ezentaş’ın “21. Yüzyılın Matematik Öğretmeni” isimli konferansı gerçekleşti. “Pi Şarkıları” isimli müzik dinletisi ile program sona erdi. Etkinlik sonunda katılımcılara ve sponsor kurumlara teşekkür eden Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kürşat Yenilmez, ESOGÜ’de sekizinci kez gerçekleştirilen Pi Günü etkinliklerine gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını ve kutlamaları geleneksel şekilde gelecek yıllarda da devam ettirmek istediklerini ifade etti.  

Gönderen: haber
1102 defa okundu 
 


Eğitim
EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ ’BAHARA MERHABA’ DEDİ..
EAL ’ de Onkolojik bilgilendirme konferansı
ESOGܒde Öğrenci Kongresi toplandı
ÜNİVERSİTELİLER ŞİMDİ DE NASA’DA YARIŞACAK!
PDRM’den yaşam becerileri semineri

 

 
Ziyaretçi: 183.068 - Hit: 203.569
eskisehirburada.com
Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu - 0 (222) 323 46 75