Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurdu
Yeni Bağlar Mh. Caner Çağlar Sk. No: 1
(Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Karşısı)
info@caglarerkekyurdu.com
0 (222) 323 46 75

Ticaret Borsası İlkokulunda STEM Etkinliği Düzenlendi

16.03.2019 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi işbirliği ile yürütülen “İlkokullar STEM ile Şekilleniyor” protokolü kapsamında Tepebaşı İlçesi Ticaret Borsası İlkokulunda STEM etkinliği gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinliğe, Vali Yardımcısı Dr. Erdinç Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Ömer Karaca, Şube Müdürü Ahmet Şen ve veliler katıldı.

Etkinlikte, Okul Müdürü Murat Karaca ve sınıf öğretmenleri Neşe Kıvanç ile Berrin Erbaş koordinatörlüğünde hazırlanan kazanım odaklı ders planları sonucu ortaya çıkan tasarım ürünleri sergilendi.

Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Oğuz Akçay ve Dr. Öğretim Üyesi Engin Karahan tarafından yürütülen STEM kulübünde öğrenciler hayatlarında ve çevrelerinde karşılaştıkları problemleri çözmeye yönelik tasarım projeleri gerçekleştirerek ziyaretçiler ile paylaştılar.

Üniversite-okul işbirliği ile yürütülen bu proje ile güncel eğitim yaklaşımlarından biri olan STEM eğitiminin okullarda uygulanabilirliği adına pilot bir uygulama olup, proje çıktılarının il çapında yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

 

Gönderen: haber
1087 defa okundu 
 


Eğitim
EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ ’BAHARA MERHABA’ DEDİ..
EAL ’ de Onkolojik bilgilendirme konferansı
ESOGܒde Öğrenci Kongresi toplandı
ÜNİVERSİTELİLER ŞİMDİ DE NASA’DA YARIŞACAK!
PDRM’den yaşam becerileri semineri

 

 
Ziyaretçi: 183.067 - Hit: 203.568
eskisehirburada.com
Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu - 0 (222) 323 46 75