Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurdu
Yeni Bağlar Mh. Caner Çağlar Sk. No: 1
(Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Karşısı)
info@caglarerkekyurdu.com
0 (222) 323 46 75

AÖF’den “Efendiler Devrinden Kurumlar Devrine Geçişte Devlet ve Toplum” konulu konferans

15.03.2019 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından düzenlenen Tarih programları çerçevesinde “Efendiler Devrinden Kurumlar Devrine Geçişte Devlet ve Toplum” adlı konferans, 14 Mart Perşembe günü Açıköğretim Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhami Yurdakul’un konuşmacı olarak yer aldığı konferansa çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferans boyunca modern devlet ve bürokrasi kavramları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Yurdakul, geleneksel sistemde kullanılan bazı imtiyazların “bürokratik oligarşi” adı altında modern devlet yapısında yeniden kullandığının altını çizdi. Prof. Dr. Yurdakul, “Bu olumsuzluk bizim eğitim sistemimizde donanımlı insanlar yetiştirmemize engel değil. Daha büyük bir ciddiyetle eğitim kalitesine yönelmemiz ve daha büyük bir ciddiyetle sınavları adil, eşit, standart ve sonuçları ön görülebilir haline getirmemiz icap eder. Çünkü bürokrasi ve devlet devamlılık arz eder. O devamlılıkta da ortaya çıkan problemleri yeni yöntemlerle çözmemiz gerekir.” dedi.

Konferans, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayla Efe’nin, konuk Prof. Dr. İlhami Yurdakul’a teşekkür belgesi takdim etmesiyle sona erdi. Konferansın tamamına Anadolu Üniversitesi’nin öğrenci ve öğretim elemanlarını web üzerinde buluşturan Webinar hizmetinden ulaşılabilir.

Gönderen: haber
1140 defa okundu 
 


Eğitim
EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ ’BAHARA MERHABA’ DEDİ..
EAL ’ de Onkolojik bilgilendirme konferansı
ESOGܒde Öğrenci Kongresi toplandı
ÜNİVERSİTELİLER ŞİMDİ DE NASA’DA YARIŞACAK!
PDRM’den yaşam becerileri semineri

 

 
Ziyaretçi: 183.060 - Hit: 203.561
eskisehirburada.com
Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu - 0 (222) 323 46 75