Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu
Erkek Öğrenci Yurdu
Yeni Bağlar Mh. Caner Çağlar Sk. No: 1
(Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Karşısı)
info@caglarerkekyurdu.com
0 (222) 323 46 75

“Eskişehir Değerleriyle Buluşuyor” Projesi

15.03.2019 

Eskişehir Valiliği tarafından hazırlanan “Eskişehir Değerleriyle Buluşuyor” projesi kapsamımda, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, öğrencilerle bir araya gelerek bilgi ve birikimlerini paylaştı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Vali Özdemir Çakacak, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğereoğlu ve öğrenciler katıldı.

Eskişehir doğumlu olup veya Eskişehir’ de okumuş, sanat, spor, bürokrasi, sağlık, adalet, iş dünyası gibi sektörlerde önemli görevlerde bulunan kişileri milli eğitime bağlı okullar, üniversiteler ve kredi yurtlar kurumu vasıtasıyla öğrencilerle buluşturmak amacıyla hazırlanan projenin öneminden bahseden Vali Çakacak, proje ile Eskişehir’in değerlerini öğrencilerle buluşturarak rol model olmalarını sağlamak istediklerini söyledi.

Vali Çakacak, “Bizler, Türk Milleti olarak genç nüfusumuzu büyük bir zenginlik olarak görüyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Gençlerimizin geleceğe donanımlı bir şekilde hazırlanmaları adına yapılan çalışmalara büyük önem veriyoruz.” dedi.

Savunma sanayii alanında yapılan çalışmaları aktaran Başkan Demir ise, yaptığı söyleşi esnasında öğrencilerin merak ettiği konulara değindi. Ortaokul ve lise yıllarını Eskişehir’de geçirdiğini söyleyen Başkan Demir, “Bir şey insan yapısı ise biz daha iyisini yaparız” sloganını kendine her zaman şiar edindiğini ifade etti. Geleceğe daha sağlam adımlarla yürümek için savunma sanayinin öneminden bahseden Başkan Demir, yaptığı konuşmada öğrencilerle hayat tecrübelerini paylaştı.

Programın sonunda ESOGÜ Rektörü Şenocak, günün anısına Başkan Demir’e plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Gönderen: haber
1137 defa okundu 
 


Eğitim
EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ ’BAHARA MERHABA’ DEDİ..
EAL ’ de Onkolojik bilgilendirme konferansı
ESOGܒde Öğrenci Kongresi toplandı
ÜNİVERSİTELİLER ŞİMDİ DE NASA’DA YARIŞACAK!
PDRM’den yaşam becerileri semineri

 

 
Ziyaretçi: 183.069 - Hit: 203.570
eskisehirburada.com
Çağlar Erkek Öğrenci Yurdu - 0 (222) 323 46 75